Employer Branding

Autentyczność w employer brandingu

Dzisiaj atrakcyjny wizerunek pracodawcy to za mało, by przyciągnąć i zatrzymać dobrych specjalistów. Liczy się autentyczność. To, co sprawia, że działania employer brandingowe są szczere, to prezentowanie przez firmę prawdziwych wartości, kultury i misji. Jak robić to dobrze?​

czytaj
Employer Branding

Teoretycznie i praktycznie: employer branding – definicja

Czym właściwie jest EB? Zobaczmy, co mówią nam definicje. Spróbujemy podążyć ścieżką osoby, która nie wie, czym jest to pojęcie i szuka informacji w Internecie. Następnie zastanowimy się, na co zwracają uwagę popularne i ogólnodostępne opisy pojęcia employer brandingu.

czytaj
CSR

Fundacje korporacyjne – co się zmieniło?

To już 4. edycja badania zrealizowanego  z inicjatywy Forum Darczyńców w Polsce (wcześniejsze pojawiły się w 2007, 2012 i 2017 roku), portretującego sektor fundacji założonych przez firmy. Ile ich jest aktualnie? Czym się zajmują? Ile osób zatrudniają? Jak są finansowane? Z jakimi mierzą się wyzwaniami na co dzień?

czytaj
Employer Branding

Jak nie potknąć się na badaniach opinii pracowników?

Badania opinii to jedno z podstawowych i obowiązkowych narzędzi działów HR. I bardzo dobrze, bo zamiast wymyślać pomysły na komunikację czy employer branding, zatrudniać konsultantów z nadzieją, że przyniosą gotowe rozwiązania do Waszej firmy, wystarczy porozmawiać z własnymi pracownikami. Z dużym prawdopodobieństwem to oni podpowiedzą, co zrobić, aby pracowało im się lepiej.

czytaj
Employer Branding

Employer branding dla kobiet

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę, że inwestycje w działania employer brandingowe skierowane do kobiet nie tylko przynoszą korzyści społeczne, ale również wzmacniają pozycję pań na rynku pracy. Dlatego dziś – 8 marca – wspólnie zastanowimy się, jakie praktyki w zakresie EB mogą przyczynić się do budowania atrakcyjnej przestrzeni pracy dla tej dużej (nie da się ukryć) grupy społecznej.

czytaj
Employer Branding

Employee Advocacy (EA) – co to takiego?

Ostatnio w pismach i portalach branżowych przez wszystkie przypadki (których w angielskim nie ma zbyt wiele) odmieniany jest zwrot „employee advocacy”. Czym jest i dlaczego tak bardzo zyskuje na popularności? Odpowiedź mogłaby być w zasadzie bardzo krótka: globalny kryzys zaufania. Kropka!

czytaj
Employer Branding

Pracownicy na rowery!

Jednym z trendów, który zdobywa coraz większą popularność (szczególnie po pandemii), jest zachęcanie pracowników do korzystania z rowerów jako środka transportu do pracy. To nie tylko aktywność dobra dla zdrowia, ale również przynosząca szereg korzyści zarówno pracownikom, jak i samym firmom. Mówicie – taka moda? Sądzimy, że to konieczność.

czytaj
Social media

Mały update social mediów

Trochę ostatnio się szkoliliśmy, trochę doczytaliśmy… a teraz dzielimy się wiedzą zawiązaną z mediami społecznościowymi. Może znajdziesz coś, co Cię zaskoczy, co warto wdrożyć do codziennych czynności na Instagramie, Facebooku czy LinkedInie.

czytaj
Public Relations

Trendy w marketingu w 2024 roku

W minionym roku jedną z głównych ról odegrała sztuczna inteligencja. Branża marketingowa bardzo odczuła jej obecność. Trudno znaleźć osobę, która nie spróbowała skorzystać z pomocy AI w pracy. Jak zapowiada się nowy rok? Czy znów nas coś zaskoczy?​

czytaj
Public Relations

Jak planować, to tylko z kalendarzem!

Zapytaliśmy zaprzyjaźnionego dostawcę kalendarzy książkowych, czy ma obecnie – nie tylko w czasach drogiego papieru, ale przede wszystkim szalejącej inflacji – problem z zamówieniami. Gdy na nas spojrzał wzrokiem Bazyliszka, już wiedzieliśmy, że nie było to pytanie zasadne. I faktycznie – okazuje się, że kalendarze drukowane (podobnie jak drukowane biuletyny) przeżywają obecnie „drugą młodość”! Domyślacie się dlaczego?

czytaj